Odporna, opiekuńcza, mleczna – Kępka o rasie puławskiej

Wojciech Kępka
jest hodowcą świń rasy puławskiej z województwa pomorskiego. Jak podkreśla w rasie tej zadziwia go to, że jest  bardzo opiekuńcza i bardzo mleczna.
– Hodowlą rasy puławskiej zajmuję się od 2017 roku. W styczniu tamtego roku przyjechały do mnie pierwsze loszki remontowe oraz knurek rozpłodowy. Od tamtego czasu prowadzę hodowlę tejże rasy – mówił Kępka. – Skłoniło mnie do tego to, że jest to rasa zachowawcza. Drugą kwestią są dodatkowe profity z tego, że hodowca decyduje się hodować taką rasę zachowawczą – dodał.
Jak informuje hodowca, obecnie jego stado liczy 44 lochy oraz 4 knurki rozpłodowe. Kępka nie planuje zwiększać pogłowia.

Ciąg dalszy artykułu i wywiad z hodowcą

Rasa puławska – okiem hodowcy

Łukasz Niedziela, hodowca świń razu puławskiej z województwa lubelskiego, opowiedział nam o hodowli tej rasy w swoim gospodarstwie. W ocenie naszego rozmówcy rasa ta nie jest zbytnio wymagająca pod względem żywieniowym i pasze mniej białkowe wystarczają jej do przyzwoitych przyrostów.

Obecny na obchodach 95-lecia hodowli świń puławskich, Łukasz Niedziela, hodowca z województwa lubelskiego, opowiedział nam o hodowli świń tej rasy w swoim gospodarstwie.

Rodzina naszego rozmówcy zajmuje się hodowlą świń rasy puławskiej od przeszło sześćdziesięciu lat.

Ciąg dalszy artykułu i wywiad z hodowcą

 Źródło: www.farmer.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem